sobota 26. června 2010

Copak to asi vyrábí?

Ahoj, opět se hlásí Niko.
Tentokrát Lesní školka a veselá ruční práce.


Během procházky jsme nasbírali různé lístky či kvítky. Tak copak z nich asi vznikne?Hmm...nějaká trubička...Nakukuje dovnitř a kroutí s tím dokola...Už je jasno!? Tak, tak, to, co jsme vyráběli, byl krasohled. Krasohled z kvítků, co se nám během procházky zalíbily. A svět, do kterého jsme se zatajeným dechem nahlíželi, takhle krásně zářil:
Luční kvítí či květy plevele, tak obyčejné a rostoucí na každém rohu. Ve skutečnotsi jsou velkmi překrásné. Tu jejich krásu nesledovaly se vzrušením nejen děti, ale i dospělí.

"Zase zítra nabíráme jiné lístky a květy, viď," povídal nadšeně syn před spaním. Najde i zítra pěkné kvítky? Zítřejší procházka bude zase o kus zajímavější.


(původní text a foto: niko)

2 komentáře:

  1. jejda to je paráda, udělat z drobných kvítku takovou nádheru, umět objevit třeba ve květech plevelu krásu, také bych se to chtěla naučit.

    OdpovědětVymazat
  2. Díky moc za komentář.
    V zásadě to není zas až tak složité - jednak se prodává sada, kterou lze snadno poskládat; případně se vloží do trubičky trojhran - namísto zrcadel stačí fólie - a je hotovo. A pak už jen hurá na louku.

    OdpovědětVymazat